Strona Zespołu Szkół Specjalnych nr 9 im. dr Mikołaja Witczaka w Jastrzębiu-Zdroju :: Stowarzyszenie TĘCZA
Godło Polski

tel.  32 476-13-89

tel.  32 476-36-09

ikonka długopis

Stowarzyszenie TĘCZAWystawa w „Masnówce”

→ dodano: niedziela, 1 października 2017⋅⋅⋅Agnieszka Szymanek

Wystawa w „Masnówce”

28 września 2017roku o godz. 10.00 w MBP „Masnówka”, w jastrzębskim Parku Zdrojowym nastąpiło otwarcie wystawy poplenerowej, na której wyeksponowane zostały prace plastyczne wykonane podczas XIX Integracyjnego Pleneru Malarskiego pod hasłem: „Przyroda w 3D”, który miał miejsce 20.09.2017r. w Domu Zdrojowym.

Prace wykonane nietypową techniką, która łączy ze sobą farby...

Plener w 3D

→ dodano: środa, 20 września 2017⋅⋅⋅Agnieszka Szymanek

Plener w 3D

20 września 2017 roku w jastrzębskim Parku Zdrojowym odbył się XIX Integracyjny Plener Malarski pod hasłem „Piękno przyrody w 3D”. Jego celem było, m.in. propagowanie wśród uczestników działań artystycznych, jako sposobu spędzania wolnego czasu oraz rozwijania zainteresowań i pasji.

Na Plener przybyły osoby o specjalnych potrzebach edukacyjnych ze Szkoły Podstawowej...

Wystawa w Urzędzie Miasta

→ dodano: wtorek, 1 sierpnia 2017⋅⋅⋅Agnieszka Szymanek

Wystawa w Urzędzie Miasta

Jeszcze do końca sierpnia na II piętrze Urzędu Miasta Jastrzębia-Zdroju  można podziwiać piękne prace plastyczne wykonane przez dzieci podczas Pleneru Malarskiego w ramach Jastrzębskiego Dnia Zwierząt, który odbył się 1 lipca 2017 roku w Jarze Południowym.

 

Organizatorem Pleneru pod hasłem: „Kolorowy świat naszych pupili” było Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci...

„Kolorowy świat naszych pupili”

→ dodano: niedziela, 2 lipca 2017⋅⋅⋅Agnieszka Szymanek

„Kolorowy świat naszych pupili”

1 lipca 2017 r. Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Ich Rodziców „Tęcza” zorganizowało na terenie Jaru Południowego w Jastrzębiu-Zdroju Plener malarski pod hasłem: „Kolorowy świat naszych pupili”.

Plener skierowany był do wszystkich dzieci i osób dorosłych kochających zwierzęta oraz wrażliwych na ich krzywdę. Miał na celu promowanie i rozpowszechnienie...

„Tęcza” na Wilczysku

→ dodano: sobota, 17 czerwca 2017⋅⋅⋅Agnieszka Szymanek

„Tęcza” na Wilczysku

Mimo niesprzyjającej aury członkowie Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Ich Rodziców „Tęcza” w Jastrzębiu-Zdroju dn.17 czerwca 2017 roku wyruszyli na wycieczkę do Ośrodka Harcerskiego „Wilczysko” w Wilkowicach.

Wyjazd był zorganizowany w ramach realizowanego Projektu „Wolontariat pracowniczy w Siemensie 2017” pod hasłem: „Mój przyjaciel pies- przewodnik, ratownik, terapeuta”.

W trakcie...

Wizyta w schronisku dla zwierząt

→ dodano: wtorek, 13 czerwca 2017⋅⋅⋅Agnieszka Szymanek

Wizyta w schronisku dla zwierząt

Dn.13czerwca 2017 roku uczniowie kl. IV-VI zet wraz z nauczycielami: M. Reichman i R.Sołtysik odwiedzili Schronisko dla zwierząt w Jastrzębiu-Szerokiej. Wycieczka poprzedzona była zbiórką karmy dla psów. Łącznie przekazano na rzecz schroniska ponad 87 kg suchej karmy i prawie 5 kg karmy mokrej.

Głównym założeniem i celem akcji było uwrażliwienie...

Wyjątkowy Gość w szkole

→ dodano: piątek, 9 czerwca 2017⋅⋅⋅Agnieszka Szymanek

Wyjątkowy Gość w szkole

9 czerwca 2017 roku do naszej szkoły zawitał niezwykły Gość, który poprowadził niecodzienne zajęcia. Gościem tym była pani Karina lekarz weterynarii. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza oraz zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych. Pani Karina uświadomiła uczestnikom spotkania, że zwierzęta nie są zabawkami, wymagają odpowiedzialnej opieki,...

Spotkanie z psem przewodnikiem

→ dodano: czwartek, 8 czerwca 2017⋅⋅⋅Agnieszka Szymanek

Spotkanie z psem przewodnikiem

Realizując zadania wynikające z  Projektu „Mój przyjaciel pies- przewodnik, ratownik, terapeuta” Stowarzyszenie Na Dzieci Niepełnosprawnych i Ich Rodziców „Tęcza” nawiązało kontakt z panią Józefą Juźko Prezesem Klubu Sportowo-Turystycznego Niewidomych i Słabowidzących „Cross Jastrzębie”. Rezultatem było spotkanie uczniów  i przedszkolaków z PP nr 22 z panem Andrzejem Kremer, osobą ociemniałą i...Kalendarz


Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 4
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Szkoła Podstawowa
Statut Szkoły
Gazetka Fakty Szkolne
Podręczniki Szkolne
Programy Szkolne
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Organ prowadzący
Kuratorium Oświaty w Katowicach
Poradnia Psyhologiczno-Pedagogiczna
Biuletyn Informacji Publicznej

Odwiedzin: 1 046 691

Online: 1