Czcionka:

A+A-

Kontrast:

BIPKO Gdańsk

W środę 4 marca drużyna „Węgierek” udała się na wycieczkę do Pawłowic do „Szkółki Drzew i Krzewów Owocowych i Ozdobnych”, której właścicielem jest pani Beata Słota-Szczepek, aby dowiedzieć się, jak założyć sad ze starych odmian śliw. Na miejscu, pani Mirella, która zgodziła się  zostać naszym ekspertem i doradcą  w prowadzeniu sadu pokazała dzieciom sadzonki, omówiła, jak je sadzić, w jakiej odległości i oceniła stan naszej gleby. Później odpowiadała na pytania uczniów, tj.: Jak przycinać śliwy?, Kiedy maluje się pnie na biało i dlaczego?, Jak zwalczać szkodniki naturalnymi sposobami, Czym użyźniać glebę. Uczniowie wrócili z wycieczki uzbrojeni w wiedzę i pełni zapału do dalszych działań. Pani Mirella obiecała nam służyć radą i pomocą na każdym etapie projektu.
               

Natomiast  6 marca drużyna „Węgierek”  została przedstawiona  podczas apelu dla klas szkoły podstawowej: IIIa, IIIb, IIIc zet, IVa, IVb, VIIa, VIIIa, VIIIb. Łącznie w naszym spotkaniu brało udział 33 uczniów. Na apelu zostali przedstawieni członkowie drużyny szkolnej „Węgierki” wraz z pełnionymi funkcjami.
Brajan - lider
Łukasz Z. - sprawy organizacyjne
Julia- fotograf
Piotr – informatyk, pisarz
Łukasz C. - pisarz, grafik
Dominik - Informatyk
Milena- aktorka
Zuzia – aktorka
Kuba – kucharz
               

Zostały również przybliżone zasady uczestnictwa w projekcie „Tradycyjny sad”. Dzięki wykorzystaniu przygotowanej wcześniej prezentacji mogliśmy na tablicy multimedialnej przedstawić walory ekologicznych upraw starych odmian drzew owocowych oraz zapoznać uczniów ze sposobami ich pielęgnacji. Drużyna „Węgierek” zdobywała również wiedzę nt. prowadzenia sadu na własna rękę. Przejrzeliśmy ostatni rocznik Działkowca.

W konkursie na logo projektu wygrała Julia Pankiewicz z klasy 4b.

Koordynatorzy

 

 

Anna Chrabańska

Data dodania: 2020-03-13 17:35:26
Data edycji: 2020-03-13 17:37:09
Ilość wyświetleń: 584
Godło
Dane
kontaktowe

44-330 Jastrzębie-Zdrój

ul. 11 Listopada 4

Bądź
z nami
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook