Ponieważ epidemia „ nie odpuszcza”, proponuję obejrzeć filmiki przygotowane przez NFZ, które pomogą nam odnaleźć się w sytuacji, gdy będziemy zmuszeni skorzystać z porady lekarskiej, opieki szpitalnej, etc. Przede wszystkim przypomną – jak wzmocnić swój organizm i chronić się przed zachorowaniem.
Program dotyczy właściwych zachowań w różnych obszarach codziennego życia w dobie pandemii. Zaproszeni do projektu eksperci odpowiadają na najczęściej zadawane pytania, m.in. jak bezpiecznie się leczyć, gdzie szukać pomocy w razie nagłego zachorowania, jak podróżować, dbać o zdrowie i kondycję.
Każdy z filmów dotyczy innej sfery życia, na którą wpłynęła epidemia COVID-19. W odnalezieniu się w tej niełatwej rzeczywistości pomogą eksperci: m.in.: Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta; prof. Zbigniew Gaciong, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Marcin Czech, dr Paweł Grzesiowski, a także znani dziennikarze i przedstawiciele organizacji non-profit: Ewa Błaszczyk czy Tomasz Rożek. Stałym elementem każdego filmu jest także głos pacjentów. Przedsięwzięciu patronują Ministerstwo Zdrowia oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny.
Czy w szpitalach jest bezpiecznie. Odcinek poświęcony procedurom bezpieczeństwa wdrażanym w szpitalach, testowaniu pacjentów, którzy mają podjąć leczenie w oddziałach zachowawczych lub zabiegowych, szczególnej ochronie pacjentów onkologicznych.
Prof. Marcin Wojnar, psycholog Dorota Minta, dr Anna Plucik-Mrożek mówią o tym, jak ważne jest zachowanie zdrowych nawyków.
Na pytania odpowiadają eksperci: prof. Leszek Czupryniak, dr Leszek Borkowski i Grzegorz Łapanowski.
Na pytania odpowiadają eksperci: dr n. med. Paweł Grzesiowski, prof. Małgorzata Wisłocka oraz Jarosław Kret ( od soboty 07.11.2020 zmiana przepisów w zakresie funkcjonowania hoteli)
W tym odcinku wypowiada się mgr farm. Elżbieta Piotrowska-Rutkowska (prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej)
44-330 Jastrzębie-Zdrój
ul. 11 Listopada 4