Czcionka:

A+A-

Kontrast:

BIPKO Gdańsk

Biblioteka

Biblioteka

Najmłodszych czytelników zachęcam do przeczytania serii książek o kocie „Cukierku”.

        

Wesoły i sprytny kotek wywraca życie rodziny Marcela do góry nogami. Poznajcie Cukierka-małego, pręgowanego dachowca, słodkiego i uroczego. Wszyscy go kochają, choć czasem przysparza kłopotów i niektórych doprowadza tym do szaleństwa.

Wszystko zaczyna się niewinnie. Pewnego dnia Marcel i jego rodzice przygarniają kotka. Spośród całego rodzeństwa Marcel wybiera największego psotnika. Przyjeżdżają do domu i … rozpoczyna się prawdziwa kocia komedia! Cukierek ucieka z domu, dzielnie walczy ze szczotką, zostaje bohaterem literackim, jedzie na trening hokeja, symuluje chorobę, pokonuje w nierównej walce sweter z angory i dekoruje choinkę. Na koniec zostaje wbrew swojej woli pasażerem zdalnie sterowanej ciężarówki. Rzadko zdarza się tak pełna pozytywnego humoru lektura szkolna, którą uwielbiają dzieci i dorośli.

Książki są dostępne zarówno w formacie pdf jak i jako audiobooki.

Dla starszych uczniów polecam niezwykłą serię książek „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki.

Dlaczego warto wkroczyć do świata niesamowitych przygód Kuki, Gabi i Filipa? Przede wszystkim książki osadzone są w konwencji realistyczno-magicznej. W błyskotliwy sposób łączą świat rzeczywisty i fantastyczny. Właśnie tak powstał cykl opowiadań, które cieszą się uznaniem na całym świecie.

 

                            

MIŁEJ LEKTURY!

Data dodania: 2020-05-27 18:21:34
Data edycji: 2020-05-27 19:50:33
Ilość wyświetleń: 333
Godło
Dane
kontaktowe

44-330 Jastrzębie-Zdrój

ul. 11 Listopada 4

Bądź
z nami
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook