Czcionka:

A+A-

Kontrast:

BIPKO Gdańsk

Dzień Amerykański w ZS nr 9

Dzień Amerykański w ZS nr 9

W ramach realizowanego w ZS nr 9 projektu: International Education: Edukacja bez granic, w tym roku w naszej szkole odbył się Dzień Amerykański.

Poprzez platformę zoom połączyliśmy się z Bostonem w USA i uczestniczyliśmy w warsztatach interaktywnych o USA pt. „Meet my country” prowadzonych przez Ms Evelyn Allen, wykładowcę na Harvard University.

W trakcie tych zajęć uczniowie poznali najważniejsze fakty, symbole i miejsca związane z USA, następnie wzięli udział w quizie, w którym każdy miał okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat Ameryki.

W dalszej części spotkania, Ms Evelyn zdradziła nam przepis na prawdziwą amerykańską lemoniadę, którą następnie wspólnie przyrządziliśmy i wypiliśmy ze smakiem – była przepyszna! Był też czas na indywidualne rozmowy uczniów z panią Evelyn, zadawanie pytań czy przedstawianie się – oczywiście po angielsku.

Na koniec zajęć, Ms. Allen ogłosiła konkurs: stwórz plakat o miejscu, które chciałbyś zwiedzić w USA, prace konkursowe wyślemy do Bostonu.

Spotkanie zakończyło się miłą niespodzianką: Ms Evelyn ufundowała wszystkim uczestnikom warsztatów zestaw McDonald’s Happy Meal w ramach podziękowania za zaangażowanie i udział w zajęciach.

W spotkaniu wzięli udział chętni uczniowie z klas: 5a, 5-6b, 8a, 8b SP, 1c i 3a Br oraz 2aT i 3aPP.

Serdecznie dziękujemy Pani Evelyn Allen za wspaniałe spotkanie, a naszym uczniom za aktywność, świetne przygotowanie i super angielski!

Barbara Pytelewska i Monika Suska-Rugała

Data dodania: 2021-05-25 18:06:52
Data edycji: 2021-05-25 18:07:50
Ilość wyświetleń: 226
Godło
Dane
kontaktowe

44-330 Jastrzębie-Zdrój

ul. 11 Listopada 4

Bądź
z nami
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook