Czcionka:

A+A-

Kontrast:

BIPKO Gdańsk

Dzień Bohatera Literackiego

Dzień Bohatera Literackiego

11 lutego 2021 r.– to był wyjątkowy dzień w szkole. Do tego święta wszyscy uczniowie przygotowywali się już kilka dni wcześniej. Każda klasa wykonywała różne zadania. Młodsi uczniowie przygotowywali rekwizyty i ilustracje do bajek. Starsi opracowywali krzyżówki tematyczne, redagowali opisy postaci literackich, szukali literackich bohaterów, których połączyła miłość, a także łączyli mitologiczne postacie z ich atrybutami. Wszystkie zadania zostały zaprezentowane w formie plakatów na szkolnym korytarzu, by mogła się z nimi zapoznać cała szkolna społeczność. Uczniowie klas technikum również włączyli się w ten projekt. W minionym tygodniu pracowali zdalnie, dlatego mieli za zadanie przygotowanie prezentacji multimedialnej pt. "Pary bohaterów literackich z miłością w tle". Efekty ich pracy indywidualnej zostaną zaprezentowane w najbliższym czasie.

 

W tym szczególnym dniu po szkolnych korytarzach  przechadzały się różne postacie. Można było spotkać Asteriksa, Obeliksa, Juliusza Cezara, Panoramiksa, a nawet samą Kleopatrę – bohaterów komiksów o przygodach Gala i jego przyjaciół. Nikt nie bał się Baba Jagi z bajki o Jasiu i Małgosi ani Wedźmy z bajki o Śpiącej Królewnie. Wśród postaci można było dostrzec Harrego Pottera, Kopciuszka, Plastusia czy Myszkę Miki. Licznie przybyły różne zwierzęta: tygrysek, wilk, myszka. Nad bezpieczeństwem czuwali bohaterowie Psiego Patrolu. Oczywiście na ściance zdjęciowej chętni uczniowie mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Wybrano też najlepszy kostium indywidualny i najlepiej przebraną klasę. Nagrody uczniowie otrzymali ze środków projektu „Teatr rozwija wyobraźnię”, który jest realizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Ich Rodziców „Tęcza” w ramach otrzymanego wsparcia finansowego od Fundacji JSW.

Było bardzo gwarno i wesoło. Ponieważ był to także Tłusty Czwartek wszyscy uczniowie zostali poczęstowani faworkami, które zostały upieczone dzień wcześniej przez uczniów klas branżowych pod opieką p. K. Nyderek.

 

 

Renata Sołtysik

Data dodania: 2021-02-16 13:05:32
Data edycji: 2021-02-17 13:07:59
Ilość wyświetleń: 249
Godło
Dane
kontaktowe

44-330 Jastrzębie-Zdrój

ul. 11 Listopada 4

Bądź
z nami
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook