Czcionka:

A+A-

Kontrast:

BIPKO Gdańsk

E-spotkania z Marką GOODRAM !

E-spotkania z Marką GOODRAM !

 

 

 

Jak  co roku wraz z nadejściem wiosny, Wilk Elektronik inaugurował cykl spotkań z uczniami szkół technicznych. W inauguracji spotkań uczestniczyła nasza szkoła wraz z uczniami uczącymi się na kierunku w zawodzie technik informatyk.

Podczas corocznych spotkań, młodzież Zespołu Szkół nr 9 w Jastrzębiu - Zdroju miała możliwość wizytowania produkcji pamięci komputerowych marki GOODRAM w Łaziskach Górnych.  Spotkania  cieszyły się popularnością zwłaszcza wśród uczniów klas o profilu technicznym i  miały jednocześnie  charakter wycieczki zawodoznawczej.

Uczniowie klas pierwszych i drugich  Technikum nr 6 w  Zespole Szkół Specjalnych Nr 9 w Jastrzębiu - Zdroju uczestniczyli tym samym  w warsztatach technologicznych, które odbyły się 12, 19 i 26 marca 2021 roku .

Poza wirtualną wizytą na produkcji pamięci komputerowych, producent zaplanował również spotkania o charakterze wykładowym i warsztatowym podczas których, specjaliści Wilk Elektronik S. A.  opowiedzieli o technologii Flash oraz DRAM wraz z technologią ich wytworzenia. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia linii produkcyjnej o najwyższych standardach technologicznych.

Uczniowie uczestniczyli również w procesie kodowania korekcyjnego ECC (ang. Error Checking and Correction, Error Correction Code), działający w oparciu o kod Hamminga i kod Reeda-Solomona. Zapoznali się z systemem korekcji błędów pamięci RAM ECC.

Całość spotkań zakończyła dociekliwa wymiana zdań oraz szereg pytań, na które odpowiadali specjaliści z Firmy GOOD RAM.

Uczniowie zdecydowanie zapoznali się z przełomem XX i XXI wieku, który śmiało możemy nazwać erą układów cyfrowych i mikroprocesorów.

 

Koordynatorem spotkań wraz z utrzymaniem harmonogramu korporacyjnego

była Pani mgr Danuta Popek

 

Zapraszamy do Galerii i obejrzenia filmu marki GoodRam !

 

Danuta Popek

Data dodania: 2021-03-26 12:23:01
Data edycji: 2021-03-26 12:25:06
Ilość wyświetleń: 191
Godło
Dane
kontaktowe

44-330 Jastrzębie-Zdrój

ul. 11 Listopada 4

Bądź
z nami
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook