Czcionka:

A+A-

Kontrast:

BIPKO Gdańsk

Jesteśmy dzielni i prawi jak rycerze!

Jesteśmy dzielni i prawi jak rycerze!

Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Ich Rodziców „Tęcza” w Jastrzębiu-Zdroju w ramach Projektu pod hasłem „Na rycerskim szlaku”, który jest realizowany wspólnie z Firmą Siemens zorganizowało dla swoich podopiecznych liczne działania plastyczno- techniczno- teatralne.

 

W ramach realizacji zadań projektowych beneficjenci (dzieci, młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w różnym stopniu oraz ich zdrowi koledzy i koleżanki, a także ich rodzice)  uczestniczyli w ciekawych zajęciach mających na celu kształtowanie rycerskiej postawy cechującej się męstwem, odwagą, szlachetnością i wrażliwością.  

Przygotowali scenografię oraz zaprojektowali stroje z epoki dla dam i rycerzy, które zostały wykorzystane do  przedstawienia teatralnego pt. „O grzecznym rycerzu”. Na przedstawienie zaproszone zostały przedszkolaki w ramach integracji z osobami pełnosprawnymi.

 

Nasi podopieczni uczestniczyli w licznych warsztatach plastycznych, podczas których wymyślali rycerskie pozdrowienia, opracowywali kodeks rycerskich zasad, składali kartonowe zamki, malowali je wykazując się swoją kreatywnością, a także tworzyli własne rodowe herby.

Głównym celem projektu było pokazanie osobom z niepełnosprawnością intelektualną właściwych wzorców zachowań opartych na średniowiecznym kodeksie rycerskim.

Data dodania: 2018-07-06 10:28:36
Data edycji: 2018-07-06 10:30:23
Ilość wyświetleń: 9299
Godło
Dane
kontaktowe

44-330 Jastrzębie-Zdrój

ul. 11 Listopada 4

Bądź
z nami
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook