Czcionka:

A+A-

Kontrast:

BIPKO Gdańsk

Kampania społeczna - Szkoła od nowa !!!!

Kampania społeczna - Szkoła od nowa !!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Miło nam poinformować, iż nasza placówka bierze udział w Kampanii Społecznej – „ Powrót dziecka do szkoły”.
Szkoły na nowo otwierają się na przyjęcie nauczycieli i uczniów. Wracamy i towarzyszy nam cała gama uczuć od euforii, radości do zniechęcenia, strachu i obaw. Każde z nich jest naturalne i adekwatne, warto natomiast pamiętać, że możemy doświadczać wielu (często sprzecznych) emocji jednocześnie.
Dodatkowo sprawę utrudnia fakt, że kontakty wśród uczniów, jak również z nauczycielami zostały znacząco ograniczone. Jest to dla nas wszystkich nowe i trudne doświadczenie. Powrót do szkoły, po tak długim okresie kształcenia na odległość, to niełatwe wyzwanie dla nauczycieli.
Pedagodzy wracają do szkół i środowiska szkolnego, aby na nowo zaistnieć w roli realnej osoby, nie komputerowego awatara. Warto docenić wysiłek, jaki wszyscy włożyli pracując i ucząc się zdalnie. Bogatsi o nowe doświadczenia i umiejętności – od informatycznych, poprzez zdolności organizacji pracy w sytuacji kształcenia na odległość, do umiejętności współpracy i szukania informacji – zaczynamy na nowo.
Należy się do tego przygotować, bo klasa, z którą nauczyciel się spotka w szkolnej sali nie będzie tą samą, którą żegnał przed okresem nauki zdalnej. Najważniejszym zadaniem nauczyciela staje się reintegracja klasy, stworzenie atmosfery spokoju i bezpieczeństwa i odbudowanie zespołu klasowego. Dopiero kolejnym krokiem jest diagnoza edukacyjna i nadrobienie ewentualnych braków.
Warto zapamiętać: aby mózg przyswajał nowe informacje, musi być zrelaksowany i spokojny. Stres znacząco utrudnia, często uniemożliwia naukę.
Uczniowie powinni spokojnie zaadaptować się do nauki stacjonarnej. Wskazane jest, aby pierwsze dni poświęcić na ponowne, wzajemne poznanie się oraz na różnorodne działania grupowe i zajęcia obniżające napięcie u uczniów. Nie minęło jeszcze zagrożenie zakażenia wirusem Covid-19 i w dalszym ciągu będzie on wpływał na wszystkie dziedziny życia, wywołując stres i emocje. Dlatego najważniejszym zadaniem jest zadbanie o stan emocjonalny, budowanie odporności psychicznej i dostarczanie dobrych doświadczeń, które umożliwią prawidłowe funkcjonowanie w szkole.

Zachęcamy Uczniów i Rodziców do zapoznania się z materiałami oraz filmem.
Danuta Popek

Data dodania: 2021-05-24 12:00:51
Data edycji: 2021-05-24 12:03:49
Ilość wyświetleń: 147
Godło
Dane
kontaktowe

44-330 Jastrzębie-Zdrój

ul. 11 Listopada 4

Bądź
z nami
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook