Czcionka:

A+A-

Kontrast:

BIPKO Gdańsk

Lekcja ze Sznupkiem

Lekcja ze Sznupkiem

Na zaproszenie naszej Świetlicy przybył policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju- podkomisarz Robert Szablicki.

Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci na drogach. Pan policjant przypomniał uczniom, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, przypomniał co oznaczają podstawowe znaki drogowe oraz sygnalizacja świetlna. Dzieciom zostały także wręczone policyjne opaski odblaskowe aby byli widoczni na drodze. Nie obyło się również bez wielu pytań zadawanych policjantowi, który dzielnie odpowiadał na każde z nich. Pytania dotyczyły zarówno tematu prelekcji jak i codziennej pracy policjanta. Dziękujemy naszym uczniom za mądre pytania jakie stawiali.

Najlepszą niespodzianką prelekcji były odwiedziny przyjaciela Śląskiej Policji oraz wszystkich dzieci- SZNUPKA. Radości i uśmiechom nie było końca, każdy -łącznie z nauczycielami- chciał przybić piątkę, zrobić żółwika ze Sznupkiem i przytulić się do niego oraz zrobić sobie z nim zdjęcie. Ogrom pozytywnej energii starczył wszystkim na cały dzień.

Na zakończenie tak fajnego spotkania dzieci podziękowały i wręczyły policjantowi upominki w postaci rękodzieł wykonanych przez uczniów naszej szkoły.

Na pewno wizyta policjanta oraz Sznupka zostanie w pamięci naszych uczniów na długi czas oraz przyczyni się do większego ich bezpieczeństwa na drodze.

Dziękujemy za niezapomnianą prelekcję podkomisarzowi Robertowi Szablickiemu, wesołemu Sznupkowi oraz Panu Michałowi Piątek za fotorelację z tego spotkania.

 

 

 

 

 

Dorota Piątek

Data dodania: 2019-10-30 16:56:07
Data edycji: 2019-10-30 16:57:25
Ilość wyświetleń: 441
Godło
Dane
kontaktowe

44-330 Jastrzębie-Zdrój

ul. 11 Listopada 4

Bądź
z nami
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook