Czcionka:

A+A-

Kontrast:

BIPKO Gdańsk

Nasze sukcesy w konkursach o pszczołach

Nasze sukcesy w konkursach o pszczołach

Od ponad roku uczniowie klas 3a, 3b, 4a, 4b szkoły podstawowej w aktywny sposób poznawali życie pszczół, obyczaje i przyczyny masowego ginięcia tego gatunku. Aby poprawić ich sytuację, sadzili rośliny miododajne, stawiali hotele, propagowali wiedzę o pszczołach. Te działania ośmieliły ich do wzięcia udziału w dwóch konkursach Jastrzębskiej Spółki Węglowej:
„Ochrona pszczół”  współorganizowanego  z National Geographic Kids oraz Gra miejska „Ratujmy pszczoły”.
W ramach konkursów uczniowie musieli wykonać mnóstwo zadań wymagających od nich kreatywności i wiedzy (np. wymyślić hasło reklamowe dla kampanii społecznej związanej z ochroną pszczół, zaprojektować plakat, w którym byłyby zawarte rady związane z ochroną pszczół w Polsce, napisać instrukcję, jak zachować się, gdy zostaniemy użądleni przez pszczołę, zaprojektować pasiekę dla pszczół i wiele innych). Ciężka praca przyniosła efekty. W pierwszym konkursie uczniowie zajęli I miejsce, a w drugim II.
Zdobyli wspaniałe nagrody, między innymi: wycieczkę do Energilandii, pokaz naukowy w szkole, roczną prenumeratę National Geographic Kids i sprzęt elektroniczny.
Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za pomoc i wsparcie dla naszych starań, a także rodzicom, którzy byli chętni nam pomóc.
Nadal będziemy kontynuować naszą działania związane z pszczołami, którymi dzielimy się również na platformie eTwinning, gdzie wymieniamy się doświadczeniami z innymi szkołami w Europie.
Koordynatorzy: Anna Chrabańska, Katarzyna Nyderek

Data dodania: 2020-01-25 13:13:32
Data edycji: 2020-01-25 13:14:57
Ilość wyświetleń: 312
Godło
Dane
kontaktowe

44-330 Jastrzębie-Zdrój

ul. 11 Listopada 4

Bądź
z nami
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook