Czcionka:

A+A-

Kontrast:

BIPKO Gdańsk

Obchody 100 - lecia Odzyskania Niepodległości

Obchody 100 - lecia Odzyskania Niepodległości

     W ramach realizacji projektu obchodów 100 - lecia Odzyskania Niepodległości przez nasz kraj  nauczyciele  Zespołu Szkół nr 9 im. dr Mikołaja Witczaka w Jastrzębiu – Zdroju podjęli się  zorganizowania następujących inicjatyw:

  1. W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczniowie klas gimnazjalnych (IIIa i IIIb) oraz klas branżowych ( kl. I a i I b )  uczestniczyli w warsztatach poświęconych żołnierzom wyklętym. Wcześniej odbyły się lekcje tematyczne z języka polskiego oraz z historii. Uczniowie oglądali także film „ Anoda”.  Na zakończenie działań tematycznych odbył się konkurs z wiedzy               o żołnierzach wyklętych. Natomiast klasy  III a i III b  branżowe borykały się z zadaniami  w Sali Zagadek. Tropem żołnierzy wyklętych poznawali czasy komunizmu, postawy i losy niezłomnych. Uczniowie rozwiązywali zagadki indywidualnie, ale od każdego z nich zależał efekt końcowy – plakat , na który przyklejali lub nanosili odpowiedzi. 
  2. Pod hasłem „ Droga do Niepodległości, przystanek – Katyń” zostały zorganizowane: bieg katyński, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły.  Następnie  uczennice klas: III g oraz I b branżowej  przygotowały wystawę   „ Katyń, prawda, zakłamanie”.  Dla uczniów klas gimnazjalnych oraz klas branżowych odbyła się projekcja filmu  „Katyń” wraz z omówieniem. Na zajęciach  z języka polskiego oraz z historii rozmawiano o zbrodni katyńskiej. Zwieńczeniem działań był się konkurs plastyczny zatytułowany ‘ Katyń – kłamstwo czy prawda?!”  Konkurs był adresowany dla uczniów szkoły branżowej.
  3. Pod hasłem „ 2018 Rokiem Jubileuszu 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości” odbył się XX - jubileuszowy konkurs regionalny Jastrzębskie Spotkania z Lekturą Szkolną. W konkursie oprócz naszej placówki wzięły udział szkoły specjalne z regionu. Celem konkursu było rozwijanie znajomości utworów literackich o treści patriotycznej, kształtowanie wiedzy o ojczyźnie i wielkich Polakach – patriotach. Zmagania konkursowe odbyły się w trzech kategoriach: szkoły podstawowej, klas gimnazjalnych oraz szkoły branżowej. Tematyka dostosowana była do wieku i możliwości uczniów.
  4. Podczas realizacji projektu korzystaliśmy z "Aktywnej tablicy" programu TIC
Data dodania: 2018-04-27 19:57:44
Data edycji: 2018-08-27 10:57:30
Ilość wyświetleń: 9863
Godło
Dane
kontaktowe

44-330 Jastrzębie-Zdrój

ul. 11 Listopada 4

Bądź
z nami
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook