Czcionka:

A+A-

Kontrast:

BIPKO Gdańsk

Pedagog i Psycholog Szkolny

Pedagog i Psycholog Szkolny

Kochani, za nami kolejny tydzień naszej wspólnej zbiorowej kwarantanny! Bardzo fajnie, że potrafimy sie razem wszyscy zmotywować do tego, by pozostać w domu, pomoże nam to utrzymać zdrowie i zatroszczyć sie o naszych bliskich- dziadków, babcie, osoby mniej odporne.

 

 

 

 

 

 

Poniżej kilka pomocnych linków w tym, jak dalej radzić sobie z wyzwaniem #zostań w domu

  1. Jak najbezpieczniej robić zakupy w czasie epidemii (wiadomo, jak najrzadziej, jeśli to konieczne, jest to informacja dla osób odpowiedzialnych w domu za zakupy)

https://pl.aleteia.org/2020/03/19/co-robic-a-czego-nie-robic-gdy-wybierasz-sie-do-sklepu-poradnik-na-czas-pandemii/

 

 

  1. Propozycja zabawy artystycznej z produktu, który na pewno jest w naszym domu zwłaszcza teraz ;) :)

https://miastodzieci.pl/czytelnia/co-mozna-zrobic-z-rolki-po-papierze-toaletowym-20-pomyslow-na-zabawe-z-rolkami/?fbclid=IwAR158e47BBzVM1diGCQP8qpLpTTeXtZXIL8-AsgJmwEVoMMkJvGiCxQeMkU

 

 

  1. Odrobina relaksu- dla zainteresowanych przyrodą :)

            https://www.glosy-ptakow.pl/?            fbclid=IwAR1kl0QCw2r3DpvmSK72AFEvxdi4K0wlJxylIzL4Pt3prQ3RaP2EugddnCI

 

            Pamiętajmy w tym czasie wspólnej walki o zdrowie o tym, by dbać o atmoswerę  naszego domu. Starajmy się każdego dnia powiedzieć coś dobrego tym, z którymi jestesmy- naszym najbliższym. Magiczne słowa "proszę", "przepraszam" i "dziękuję", one naprawdę są magiczne, zwłaszcza jeśli są szczere, ale czasami jak jest trudno to jeśli potrafimy się na nie zdobyć w ogóle to już jest coś! Spróbujmy przynajmniej raz na dzień ich użyć, a okazji jest przecież tak wiele! Pamiętajmy, by mówić o swoich uczuciach i myślach, tylko tak inni na pewno dowiedzą się czego ptrzebujemy :) I słuchajmy – zarówno w przyjaźni z człowiekiem, jak i zwierzakiem :) – słuchając, obserwując, dopytując, dowiemy się co przeżywa i czego potrzebuje ktoś drugi, a to jest przecież bardzo ważne w byciu razem! W konfliktach starajmy się pomimo całej przytłaczającej lawiny uczuć jednak spróbowac zrozumieć tę drugą stronę, jej potrzeby, nie rezygnując ze swoich tylko by dać szansę nawzajem sie usłyszeć (bo też tylko tak można potem znaleźć rozwiązanie dobre dla obydwu osób i wiadomo- okazać sobie nawzajem szacunek), nawet warto powtórzyć, zapytać "Rozumiem, że Tobie chodzi o to, że..." i szukać jakiegoś kompromisu- jak to są drobne sprawy – odpuścić trochę, a jak powżne to zadbać przynajmniej o to, by dało się rozmawiać, by dało się zachować jakis spokój ale też troskę o tę druga stronę. Bądźmy dobrej myśli, zostańmy w domu, zbierajmy to doświadczenie, róbmy postanowienia; każdy dzień zależy w dużej mierze od nas. Dobrego tygodnia, jak poczujecie taką potrzebę piszcie, co u Was słychać. :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=rvCNXBOriB0

Data dodania: 2020-03-30 13:23:42
Data edycji: 2020-03-30 13:24:30
Ilość wyświetleń: 413
Godło
Dane
kontaktowe

44-330 Jastrzębie-Zdrój

ul. 11 Listopada 4

Bądź
z nami
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook