Czcionka:

A+A-

Kontrast:

BIPKO Gdańsk

Piękne pisanie i słowa, które dają moc

Piękne pisanie i słowa, które dają moc

Pisanie jest jedną z podstawowych umiejętności nabywanych zwykle od pierwszych klas w szkole i ćwiczonych przez cały okres edukacji. W szkole specjalnej proces uczenia się pisania jest dostosowany do możliwości psychofizycznych uczniów i różni się w indywidualnych przypadkach.  Jedni uczniowie piszą poprawiając po śladzie, drudzy przepisują literami drukowanymi, a jeszcze inni odwzorowują teksty literami pisanymi. Mamy
 w szkole również uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność ruchową posługują się w pisaniu tabletem.

Zorganizowany w grudniu konkurs kaligraficzny pod hasłem „Ważne myśli Phila Bosmansa” miał dwa ważne założenia. Pierwszym z nich było kształtowanie umiejętności pięknego pisania oraz prezentowanie kreatywności uczniów. Uczestnicy musieli napisać wybrany cytat dobierając odpowiednią wielkość liter oraz ozdobny sposób pisania.

Konkurs był też okazją do  przybliżenia postaci belgijskiego pisarza Phila Bosmansa i poznania jego cennych aforyzmów. Temat konkursu został wybrany nieprzypadkowo. W obecnej sytuacji pandemii  potrzebne są słowa umocnienia
i nadziei, które odnajdujemy w prezentowanych cytatach pisarza ze zbioru „Boże Narodzenie”. Dzielenie się pozytywnymi myślami, przekazywanie innym słów wsparcia i nadziei,  to drugie ważne założenie konkursu kaligraficznego.

Wyzwanie pięknego i ozdobnego pisania podjęło 20 uczniów ze szkoły podstawowej,  przysposabiającej do pracy oraz branżowej.  Wszystkie prace zostały docenione i nagrodzone. Wyłoniono też laureatów konkursu:

1 miejsce – Kamil Geisler, kl.3b PP

2 miejsce – Jowita Izdebska, kl.2b PP

3 miejsce – Justyna Pawlak, kl.3a PP

 

Inicjatorem konkursu była Katarzyna Kolorz-Stylok, która zorganizowała go przy współpracy Magdaleny Damczyk.

 Słów wsparcia nie zostawiamy dla siebie. Chcemy, by dotarły one do osób  szczególnie potrzebujących: osamotnionych, odizolowanych z powodu koronawirusa od swoich bliskich. Prace konkursowe wraz z świątecznymi życzeniami zostaną przesłane do Domu Opieki Społecznej, w którym nasi uczniowie co roku przedstawiali jasełka. Pamiętajmy o innych.  Dzielmy się  myślami, które dają nadzieję. Dzielmy się myślami, które mają moc!

 

                                                                   Katarzyna Kolorz Stylok

Data dodania: 2020-12-22 13:15:05
Data edycji: 2020-12-22 13:16:38
Ilość wyświetleń: 202
Godło
Dane
kontaktowe

44-330 Jastrzębie-Zdrój

ul. 11 Listopada 4

Bądź
z nami
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook