Czcionka:

A+A-

Kontrast:

BIPKO Gdańsk

Rekolekcje 2018

Rekolekcje 2018

 W dniach 19-21 marca przeżywaliśmy jak co roku rekolekcje szkolne w gronie uczniów, nauczycieli, absolwentów i rodziców

W poniedziałek serdecznie przywitani przez ks. Proboszcza Antoniego Pudlika  nasze spotkanie rekolekcyjne w kościele rozpoczęliśmy od wezwania Ducha Świętego, a następnie zapoznaliśmy się z życiem i drogą do świętości

św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, któremu poświęcony jest rok 2018 z okazji przypadającej 450 rocznicy jego śmierci. Piękna inscenizacja została przygotowana przez naszych kolegów i koleżanki z klas zawodowych i branżowych oraz kl. VII i II-III SP pod kierunkiem katechetów. Następnie wysłuchaliśmy nauki rekolekcyjnej ks. Krzysztofa Miery.

Wtorek był dniem sakramentu pokuty, do którego przygotowaliśmy się przez udział w Drodze Krzyżowej inscenizowanej przez uczniów i absolwentów klas przysposabiających do pracy. Rozważania prowadzone przez

  1. Tomasza pomogły nam odkryć związek naszych grzechów z cierpieniem zadawanym Jezusowi. W nauce rekolekcyjnej ks. Krzysztof przypomniał nam najważniejsze prawdy dotyczące spowiedzi. Następnie mogliśmy skorzystać z tego sakramentu, a podczas jego udzielania modliliśmy się Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Środa była dniem radosnego dziękczynienia Bogu przez uczestnictwo w Eucharystii, której przewodniczył ks. Tomasz

A naukę rekolekcyjną wygłosił ks. Krzysztof. Uczniowie włączyli się w przygotowanie liturgii i oprawę muzyczną.

Na zakończenie Mszy św. nasi przedstawiciele wyrazili wdzięczność Księdzu Krzysztofowi wręczając kwiaty oraz figurkę anioła wykonana przez uczestników warsztatów terapii zajęciowej.

Data dodania: 2018-04-08 11:41:28
Data edycji: 2018-04-08 11:44:17
Ilość wyświetleń: 10400
Godło
Dane
kontaktowe

44-330 Jastrzębie-Zdrój

ul. 11 Listopada 4

Bądź
z nami
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook