Reset
Reset
BIPKO Gdańsk

Rzucanka siatkarska

Dnia 22.11.2023 odbyły się zawody sportowe w Rzucance Siatkarskiej w ramach projektu „siatkówka dla wszystkich”. Turniej zorganizowali w jastrzębskiej hali Omega nauczyciele wychowania fizycznego p. Adam Kania i p. Piotr Krosny. Reprezentację naszej szkoły tworzyli uczniowie ( Zofiya Yarushinskaya, Kamil Łoboda, Paweł Śmieja, Marek Czyż, Mateusz Marszałek). Oprócz nas przybyli również zawodnicy Zespołu Szkół nr 6 z Rybnika, Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych z Wodzisławia Śląskiego oraz uczestnicy projektu „siatkówka dla wszystkich”.

Całość zmagań była rozgrywana systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Zwycięzcami okazali się zawodnicy z Rybnika, którzy w decydującym spotkaniu, po bardzo zaciętym meczu pokonali swoich rówieśników z Wodzisławia. Na trzecim miejscu ex aequo uplasowali się uczniowie Witczaka oraz uczestnicy projektu „siatkówka dla wszystkich”.

Najbardziej wyczekiwanym momentem była dekoracja wszystkich zawodników, którzy otrzymali pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe, a drużyny uhonorowane zostały dyplomami.

W tym miejscu należą się podziękowania dla p. Kasi Nyderek i uczniów klasy cukierniczej 3c BR, którzy przygotowali słodki poczęstunek dla opiekunów drużyn w postaci rogalików drożdżowych. Natomiast nagrody i medale zostały ufundowane w ramach współpracy     z klubem KS Jastrzębie-Borynia w ramach projektu „siatkówka dla wszystkich”.

Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom dziękujemy za udział i życzymy kolejnych  sukcesów sportowych. Do zobaczenia podczas kolejnych zmagań.