Czcionka:

A+A-

Kontrast:

BIPKO Gdańsk

Świąteczne czytanie wrażeniowe

Świąteczne czytanie wrażeniowe

Koniec roku kalendarzowego to okres długiego świętowania, ponieważ wtedy przeżywamy Boże Narodzenie, a następnie uroczyste wejście w Nowy Rok. I chyba większość z nas – jeśli nie każdy – uwielbia ten czas. Czas kiedy możemy odpocząć, spędzić miłe chwile z najbliższymi nam osobami, a także wzajemnie się  obdarować prezentami. Wtedy nawet zmieniamy nastawienie do siebie… i jesteśmy dla wszystkich milsi.

            Aby utrzymać świąteczną atmosferę po powrocie do szkoły uczniowie dwóch szkół – Zespołu Szkół nr 9 im. dr. Mikołaja Witczaka oraz Szkoły Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie – zostali zaproszeni na czytanie wrażeniowe, którego bohaterem był aniołek Gabriel, próbujący dociec po co właściwie obchodzimy święta, a na dodatek dlaczego Bożonarodzeniowa gwiazdka ukryła się i nie ma ochoty obwieścić początku Świąt Narodzenia Pańskiego?! Uczestnicy czytania przez chwilę mogli przypomnieć sobie „magiczną” atmosferę minionych dni, zobaczyć wioskę, w której działa się historia, poczuć zapachy świątecznych wypieków … a co najważniejsze uzyskać odpowiedź na pytanie jaki jest sens tego świętowania (To oczywiście pamiątka narodzin Jezusa Chrystusa!).

Po wysłuchaniu historii, dzięki siostrze Grażynie, która akompaniowała na gitarze wszyscy mogli z radością pokolędować.

 

            Mamy nadzieję, że czas spędzony w bibliotece był naprawdę przyjemny i dla tych dużych i tych małych!

            Dziękujemy przede wszystkim naszym wspaniałym aktorom z Jastrzębia-Zdroju (Nikoli Koniecznej Zuzi Kranc-Sroce, Julii Pankiewicz, Kasjanowi Piwowarskiemu, Magdalenie Skrzypczak, Brajanowi i Łukaszowi Zimochom), którzy również samodzielnie przygotowali kukiełki! 

      

 

organizacja zajęć: Katarzyna Matuszewska, Ewa Mrowiec  

 

Tekst: Ewa Mrowiec

Data dodania: 2019-01-19 15:19:36
Data edycji: 2019-01-19 15:22:10
Ilość wyświetleń: 4865
Godło
Dane
kontaktowe

44-330 Jastrzębie-Zdrój

ul. 11 Listopada 4

Bądź
z nami
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook