Czcionka:

A+A-

Kontrast:

BIPKO Gdańsk

SZKOLNE OBCHODY NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

SZKOLNE OBCHODY NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

W tym roku już po raz siódmy nasza szkoła włączyła się  w ogólnopolskie obchody Narodowego Dnia Pamięci ŻołnierzyWyklętych. W dniach 4-8 marca , na lekcjach historii i języka polskiego odbyły się  zajęcia tematyczne dla uczniów szkoły branżowej i kl.III b zawodowej, przysposabiającej do pracy (kl.II-IIIc) oraz podstawowej (kl.VII-VIII).

            W oparciu o prezentację multimedialną omówiono sytuację  w Polsce po II Wojnie Światowej: czasy komunizmu i związaną z nimi okupację sowiecką. Oglądano etiudy wydane przez IPN ukazujące sylwetki Żołnierzy Wyklętych: ich bohaterstwo i odwagę, niezłomną postawę
 i poświęcenie dla Ojczyzny. Ukazane losy były wstrząsające, ale dzięki walce i ofierze żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego żyjemy dziś w niepodległym kraju, jesteśmy wolnymi ludźmi.

Za pomocą metod aktywizujących  uczniowie powtarzali i utrwalali pojęcia i skrótowce związane z komunizmem oraz poznawali skróty stopni wojskowych.

Zorganizowano również wystawę "W HOŁDZIE ŻOŁNIERZOM NIEZŁOMNYM" , na której zaprezentowano wybrane postacie, krzyżówkę tematyczną oraz zachowane cenne myśli żołnierzy.

            Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych koordynowane przez Edytę Idasiak i Katarzynę Kolorz-Stylok miały na celu przybliżenie historii, którą każdy Polak powinien znać, kształtowanie patriotycznej postawy uczniów oraz ich tożsamości narodowej.

           

Katarzyna Kolorz-Stylok

Data dodania: 2019-03-13 17:29:10
Data edycji: 2019-03-13 17:30:05
Ilość wyświetleń: 4316
Godło
Dane
kontaktowe

44-330 Jastrzębie-Zdrój

ul. 11 Listopada 4

Bądź
z nami
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook