Czcionka:

A+A-

Kontrast:

BIPKO Gdańsk

TEATR ROZWIJA WYOBRAŹNIĘ

TEATR ROZWIJA WYOBRAŹNIĘ

Dnia 23 lutego 2021 roku Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Ich Rodziców „Tęcza” w ramach otrzymanego dofinansowania od Fundacji JSW na realizację projektu „Teatr rozwija wyobraźnię” zorganizowało wyjazd do Teatru Lalek Banialuka w Bielsku Białej.

Pięćdziesięcioro uczestników: uczniowie Zespołu Szkół nr 9 oraz podopieczni Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Ich Rodziców „Tęcza” mieli okazję zobaczyć spektakl pt.: „AMELKA, BÓBR I KRÓL NA DACHU”. Przedstawiał on przygody dziewczynki, która zostaje wysłana przez macochę do Szepczącego Lasu po garnek czarnego miodu. Emocjom nie było końca, wszyscy uważnie śledzili losy Amelki. Na szczęście, jak to w bajkach bywa, wszystko dobrze się skończyło.

Następnie odbyły się warsztaty teatralne, które dotyczyły sztuki lalkarstwa. Prowadząca przybliżyła uczestnikom historię teatru lalkowego, zapoznała ich z różnymi rodzajami lalek oraz sposobami ich animowania ich. Zainteresowani młodzi widzowie mogli także samodzielnie spróbować „zagrać” prezentowanymi lalkami.

W końcu, po tak długiej przerwie, to spotkanie z teatrem na żywo, przeniosło beneficjentów projektu do krainy wyobraźni łączącej w sobie różne dziedziny sztuki: grę aktorską, plastykę, muzykę, śpiew i taniec oraz dostarczyło wiele niezapomnianych wrażeń.

 

Elżbieta Karwowska

Data dodania: 2021-03-03 17:41:17
Data edycji: 2021-03-03 17:47:44
Ilość wyświetleń: 226
Godło
Dane
kontaktowe

44-330 Jastrzębie-Zdrój

ul. 11 Listopada 4

Bądź
z nami
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook