Czcionka:

A+A-

Kontrast:

BIPKO Gdańsk

"Tradycyjny sad"

Udało się!! Drużyna “Węgierki z Jastrzębia” z naszej szkoły zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu “Tradycyjny sad”. Dzięki temu otrzymamy środki finansowe na założenie mini sadu składającego się ze starych odmian śliw rekomendowanych w projekcie. Nasza szkolna drużyna zajęła po pierwszym etapie 6 miejsce na 50 drużyn!! W I etapie wykonaliśmy wszystkie zadania, czyli: zbudowaliśmy zespół, zdobywaliśmy niezbędną dla nas wiedzę, znaleźliśmy miejsce do założenia mini sadu, stworzyliśmy plan i wstępny kosztorys  a także zadbaliśmy o promocję naszego projektu.

Z powodu pandemii koronawirusa termin realizacji II etapu-  “Zakładamy sad” został wydłużony do 30 października 2020r. . Zyskujemy zatem czas na posadzenie drzew na jesieni. Przypominamy, że Organizatorem konkursu jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Celem konkursu jest:

- Upowszechnienie wiedzy na temat starych odmian drzew owocowych oraz sposobu ich pielęgnacji niepowodującej negatywnego wpływu na środowisko;

- Zwiększenie zasobów genetycznych starych odmian drzew owocowych, a w szczególności śliw, a tym samym zwiększenie różnorodności biologicznej na ziemiach polskich.

 

Anna Sławińska

Anna Chrabańska

Anna Rostowska

Data dodania: 2020-05-05 13:37:12
Data edycji: 2020-05-05 13:39:58
Ilość wyświetleń: 290
Godło
Dane
kontaktowe

44-330 Jastrzębie-Zdrój

ul. 11 Listopada 4

Bądź
z nami
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook