Czcionka:

A+A-

Kontrast:

BIPKO Gdańsk

W trosce o nasze bezpieczeństwo

 W trosce o nasze bezpieczeństwo

W obecnym roku szkolnym uczniowie klas szkoły podstawowej kolejny raz wzięli udział w programie ogólnopolskim Komendy Głównej Policji dotyczącym bezpieczeństwa ,, Akademia bezpiecznego Puchatka”

Nauczyciele wraz z uczniami realizowali program poprzez przeprowadzanie zajęć związanych z bezpieczeństwem. Program „Akademia Bezpiecznego Puchatka” skupia się na tematyce bezpieczeństwa w czterech obszarach aktywności dziecka: na drodze, w domu, szkole oraz w Internecie. Omówione zostały z dziećmi zasady bezpiecznej zabawy wraz sytuacjami, które mogą być dla nich niebezpieczne. W czasie Programu uczniowie  uczyli się podstawowych zasad ruchu drogowego, schematu udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego reagowania w przypadku zagrożeń.  Po przeprowadzeniu zajęć dzieci zweryfikowały swoją wiedzę zdobytą podczas specjalnych zajęć Akademii rozwiązując na stronie programu Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Posłużyły nam ku temu monitory dotykowe z których uczniowie chętnie korzystają.

Jak co roku cieszymy się z otrzymania  Certyfikatu Akademii Bezpiecznego Puchatka oraz zdobytych dyplomów uczniowskich. Bądźmy bezpieczni!!!

 

Edyta Idasiak

Data dodania: 2019-03-14 12:42:55
Data edycji: 2019-03-14 12:43:33
Ilość wyświetleń: 4240
Godło
Dane
kontaktowe

44-330 Jastrzębie-Zdrój

ul. 11 Listopada 4

Bądź
z nami
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook