Czcionka:

A+A-

Kontrast:

BIPKO Gdańsk

XX Jubileuszowy Integracyjny Plener Malarski pod hasłem „Jastrzębie-Zdrój moją małą ojczyzną”

XX Jubileuszowy Integracyjny Plener Malarski pod hasłem „Jastrzębie-Zdrój moją małą ojczyzną”

25 września 2018 r. Dom Zdrojowy wypełnił się młodymi artystami, którzy przybyli na Plener Malarski zorganizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Ich Rodziców „Tęcza” w Jastrzębiu-Zdroju.

Wśród nich byli przedstawiciele Stowarzyszenia „Sprawni Inaczej”, uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy, SP Nr 22 Specjalnej, SP Nr 19, SP Nr 1, SP nr 23 Specjalnej oraz Zespołu Szkół Specjalnych przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym w Jastrzębiu-Zdroju, a także Zespołu Szkół Specjalnych w Pszczynie.

 Przedsięwzięcie miało za zadanie propagowanie wśród uczestników działań artystycznych jako sposobu spędzania wolnego czasu oraz rozwijania zainteresowań i pasji. Zaproszone dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz ich zdrowi przyjaciele ze szkół masowych poprzez uczestnictwo w tej formie zajęciowej mieli możliwość poznania siebie nawzajem, otwarcia się na drugiego człowieka oraz wyrażenia swojej artystycznej ekspresji w realizacji zadania, a także zdobycia nowej wiedzy
i umiejętności z zakresu sztuk plastycznych. Nieprzeceniony jest również  integracyjny aspekt organizowanych przez Stowarzyszenie plenerów. 

Zaproponowane w tym roku beneficjentom pleneru warsztaty plastyczne polegały na połączeniu ciekawej techniki plastycznej - decoupage z klasycznymi rozwiązaniami malarskimi. Poprzez łączenie różnych technik plastycznych młodzi artyści nauczyli się kreatywnego spojrzenia na sztukę, ostatecznie tworząc niebanalne obrazy. Inicjatywa Stowarzyszenia przyczyniła się również do propagowania naszego miasta, a w szczególności Parku Zdrojowego, jako miejsca sprzyjającego rozwojowi twórczości artystycznej, wszystkich bez wyjątku: sprawnych, niepełnosprawnych, małych i dużych dzieci, które są dla nas najważniejsze.

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał nagrodę rzeczową oraz słodką niespodziankę. Dla wszystkich przygotowany został także ciepły poczęstunek.

Stowarzyszenie dziękuje za pomoc w organizacji imprezy Radzie Rodziców Zespołu Szkół Nr 9 w Jastrzębiu-Zdroju, Zakładowi Karnemu w Jastrzębiu-Szerokiej oraz Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Jastrzębiu-Zdroju.

Środki pozyskane zostały w ramach realizacji zadania publicznego z UM Jastrzębie-Zdrój, Wydział Edukacji.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wystawę poplenerową oraz fotoreportaż
z imprezy, który odbędzie się 8 października 2018 r. w MBP „Masnówka”.

Data dodania: 2018-09-27 13:41:55
Data edycji: 2018-09-27 13:43:11
Ilość wyświetleń: 8151
Godło
Dane
kontaktowe

44-330 Jastrzębie-Zdrój

ul. 11 Listopada 4

Bądź
z nami
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook