Czcionka:

A+A-

Kontrast:

BIPKO Gdańsk

Z miłości do zwierząt

Z miłości do zwierząt

Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Ich Rodziców „Tęcza“   zorganizowało Plener malarski pod hasłem: „Ci, co skaczą i fruwają na nasz plener zapraszają“. Wzbogacił on miejską imprezę, która odbyła się 30 czerwca 2019 r. w Jarze Południowym. Plener był skierowany do wszystkich uczestników wydarzenia, kochających zwierzęta!

Jego celem było rozwijanie u uczestników pleneru wrażliwości na świat zwierząt oraz kształtowanie i rozpowszechnianie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych postawy odpowiedzialności za powierzone im istoty żywe oraz poczucia konieczności troski o ich los. Działania artystyczne sprawiły uczestnikom ogromną przyjemność. Dzięki nim mali i duzi artyści rozwijali swoje twórcze możliwości, wyobraźnię oraz doskonalili swoją sprawność manualną tworząc piękne, kolorowe prace.

Każde dziecko za swoją aktywność artystyczną otrzymało drobną nagrodę rzeczową, a także książkę pt.: „Ekobajanie”, która wydana została z inicjatywy Stowarzyszenia.

Prace zostaną zaprezentowane na poplenerowej wystawie w UM Jastrzębie-Zdrój w okresie wakacyjnym.

Środki na realizację tego przedsięwzięcia zostały pozyskane z Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój, Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa.

 

 

 

Renata Sołtysik

Data dodania: 2019-07-05 21:56:27
Data edycji: 2019-07-05 21:58:25
Ilość wyświetleń: 294
Godło
Dane
kontaktowe

44-330 Jastrzębie-Zdrój

ul. 11 Listopada 4

Bądź
z nami
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook